Dy tërmete relativisht të fuqishme kanë goditur Greqinë dhe Turqinë në orët e mbrëmjes së të premtes.

Tërmeti i parë me magnitudë 4.6 ballë është regjistruar 66 kilometra në perëndim të Kalamata-s.

Ndërkohe, pak më vonë, një tërmet edhe më i fuqishëm ka goditur Turqinë. Tërmeti me magnitudë 5.1 ballë është regjistruar në perëndim të Turqisë.

Nuk ka të dhëna për të lënduar apo dëme materiale.