Kanë përfunduar tetë ndeshje në kuadër të javës së pestë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve

Ndeshja kryesore e natës së sontme ndërmjet Juventusit dhe Barcelonës në Torino ka përfunduar me rezultat të barabartë 0:0.

Fitore në anën tjetër kanë shënuar skuadrat tjera favorite si PSG, Bayern Munich dhe Atletico Madrid, ndërsa befasi ishte humbje e Manchester Unitedit nga Basel.

Në ndeshjet tjera u arritën këto rezultate.