Kanë përfunduar tetë ndeshje në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve

Ndeshja kryesore e natës së sontme ndërmjet Tottenhamit dhe Real Madridit ka përfunduar në të mirë të skuadrës angleze, e cila fitoi me rezultat 3:1.

Fitore kanë shënuar po ashtu edhe dy favoritet tjerë, Manchester City ndaj Napolit dhe Liverpool ndaj Maribor.

Në ndeshjet tjera u arritën këto rezultate.