Skuadra e Liverpoolit ka vazhduar me fitore në Ligën e Kampionëve, duke mposhtur në Anfield Road skuadrën e Mariborit me rezultat 3:0

Liverpool është shumë pranë kalimit në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve, pasi fitores 3:0 ndaj Mariborit.

Golat për vendësit i shënuan Mohamed Salah, Emre Can dhe Sturridge.

Pas kësaj fitoreje Liverpool kryeson Grupin E me tetë pikë, e ndjekur nga Sevilla me shtatë dhe Spartak Moscow me pesë pikë.