Tifozët e UEFA-s kanë përzgjedhur golin më të mirë të javës së dytë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve

Goli më i mirë ëshët përzgjedhur ai i uellsianit Gareth Bale, në ndeshjen ndaj Borussia Dortmundit në Gjermani.

Bale shënoi një gol të bukur, pas një pasimi të Carvajal, ndeshje të cilën në fund e fituan 3:1.

Uellsiani për këtë çmim mposhti lojtarët tjerë si Lukaku, Sinclair, Cavani dhe De Bruyne.