Gertha Bale është i lënduyar dhe nuk do të luajë në dy ndeshjet e ardhshme për Uellsin

Federata e Futbollit e Uellsit edhe zyrtarisht ka njoftuar se Gareth Bale është i lënduar dhe nuk do të luajë në dy ndeshjet e ardhshme kualifikuese për Kupën e Botës.

“Pas bisedimeve me Realin dhe kryerje së testeve me skaner, Bale nuk është i gatshëm për të luajtur”, thuhet në komunikatën e lëshuar nga Federata e Futbollit të Uellsit.

Sipas mediave spanjolle, Bale pritet të mungojë rreth një muaj.