Zidane është zgjedhur nga FIFA trajneri më i mirë për vitin 2017.

trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka lënë prapa Massimiliano Allegrin dhe Antonio Conten për ta fituar çmimin “Trajneri më i mirë i Vitit”, shkruan Gazeta Express.

“Dua të falënderoj klubin për mundësinë që më kam dhënë dhe lojtarët gjithashtu. Të kesh një lojtar si Cristiano, Ramos, Marcelo, Kros, Modric është gjithçka më e lehtë – jam shumë i lumtur”, tha Zidane.