Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane nuk ka ftuar 14 lojtarë për ndeshjen e sontme ndaj Fuenlabrada në Copa del Rey

Zidane ka vendosur që të pushojë lojtarët kryesorë të skuadrës, për ndeshjen e fundjavës ndaj Gironas në La Liga.

Navas, Luca Zidane, Carvajal, Kovacic dhe Bale nuk janë ftuar për shkak lëndimi, ndërsa për shkaqe teknike mungojnë Ramos, Varane, Marcelo, Casemiro, Kroos, Modric, Ronaldo, Benzema dhe Isco.

Në vend të tyre janë ftuar gjashtë lojtarë të akademisë.

Ndeshja ndërmjet Fuenlabrada dhe Real Madrid do të zhvillohet nga ora 21:30.