Pas fitores 2-0 në transfertë ndaj Fuenlabradas, trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane është ndier i zhgënjyer me gjykimin e ndeshjes.

Mbrojtësi i Real Madridit, Jezusit Vallejo u ndëshkua me karton të kuq, ndërsa Zidane nuk është dakord me vendimin e gjyqtarit.

“Nuk mund të jem i lumtur – ai nuk është i lumtur për kartonin e kuq. Por, qëndroj pas asaj se ka luajtur mirë ne lojë, me këtë po merrem dhe për këtë jam i lumtur”, theksoi ai.