Deputeti i LSDM-së, Muhamed Zekiri sonte në Click Plus në tv21 tha se deputetët e Lëvizjes BESA ju shkojnë prapa deputetëve të VMRO-së.

“Unë e kam parë me sytë e mi, se Afrim Gashi i shkonte prapa deputetit të VMRO-së Ilija Dimovskit” u shpreh Zekiri duke shtuar se dëshmitarë e ka liderin e ASH-së Ziadin Selën pasi Dimovski i ofendoi deputetët e BESËS, Gashi shkoi prap duke e kapur dhe lutur atë./TetovaSot/