Xhaka dhe Leonita kanë arritur në London Palladium, aty ku do të ndahet ceremonia e FIFA-s.

FIFA për herë të dytë radhazi do të ndajë çmimin “The Best” për lojtarin më të mirë për vitin 2017, që nga ndarja nga “France Football”, kjo e fundit tani veçmas dhuron “Topin e Artë”, raporton Gazeta Express.

Në garë për çmimin “The Best” janë Cristiano Ronaldo, Leo Messi dhe Neymar.

Në ceremoninë e FIFA-s ku do të ndahen edhe shumë e shumë çmime tjera, ekipore dhe individuale, do të marrë pjesë edhe mesfushori shqiptar i Arsenalit, Granit Xhaka, i cili tashmë ka arritur në London Palladium me të dashurën, Leonita Lekaj.