Në rrjetet sociale ka qarkulluar një video me përmbajtje të dhunshme, ku një nënë nga Velika Kladusa në Bosnje, e abuzon fizikisht vajzën e saj.

Mediat në Bosnje raportojnë se videoja, sipas disa komentuesve identifikon një nënë e cila e godet në të gjithë trupin vajzën e saj të vogël, përcjell Gazetametro.net.

Në policinë boshnjake kanë bërë të ditur se është hapur një rast penal ndaj nënës, për dhunë në familje, dhe asaj i është hequr e drejta e kujdesit ndaj vajzës.