Vajza e aktorit të njohur Jackie Chan ka pranuar se është lesbike. Etta Ng, 17 vjeçe e dha lajmin përmes një postimi në Instagram, duke postuar një foto të sajën në sfondin e një ylberi, ndërsa më vonë konfirmoi se është e lidhur me aktivisten e njohur të rrjeteve sociale,  Andi Autumn, 30 vjeçe.

Pasi e bëri publik lajmin Etta, e cila jeton në Hing Kong, u shpreh se ka mbetur pa fjalë nga mbështetja  e madhe që ka marrë pasi është rritur e rrethuar nga negativiteti dhe mendjegushtësia.

Nënë e Ettas është Elaine Ng Yi-Lei, ish-Miss Azia e cila kishte pasur një flirt të shkurtër me aktorin e njohur Jackie Chan në fund të viteve ’90.