Manchester United dhe Milan janë duke tentuar transferimin e mbrojtësit Dayot Upamecano

Dy skuadrat e mëdha Manchester United dhe Milan kanë hyrë në garë për mbrojtësin e RB Leipzig, Dayot Upamecano.

19 vjeçari ka qenë një nga lojtarët më të mirë këtë sezon, duke zgjuar kështu edhe interesimin e dy gjigantëve evropian, shkruan Calciomercato.

Upamecano ka kontratë me Leipzig deri në vitin 2021.