Presidenti amerikan në një mesazh të publikuar në Twiter është shprehur: “Përcjell ngushëllimet e mia më të thella për ata që kanë humbur jetën në sulmin në Las Vegas dhe për familjet e tyre. Zoti ju bekoftë.”

Qeveria amerikane ka bërë deklaratën e parë pas sulmit që ndodhi në një festival të muzikës në në Las Vegas të SHBA-ve.

Presidenti amerikan, Donald Trump, në një mesazh të publikuar në Tëiter është shprehur se  “Përcjell ngushëllimet e mia më të thella për ata që kanë humbur jetën në sulmin në Las Vegas dhe për familjet e tyre. Zoti ju bekoftë”.

Policia e Las Vegasit kishte njoftuar se nga kati i 32-të i hotelit Mandalay Bay është hapur zjarr mbi pjesëmarrësit në një koncert ku si pasojë kanë humbur jetën të paktën 50 persona dhe janë plagosur mbi 200 të tjerë.