Barcelona ka mposhtur 2-0 Ath. Bilbaon në ndeshjen e vlefshme për javën e 11-të në La Liga.

Gjatë minutës së 36’, fansat e Bilbaos filluan të brohorisnin: “Madrid, Madrid”, ndërsa Messi pas një minute e heshti një stadium të tërë pas një super aksioni dhe supergoli.