Vetëm pak minuta më parë ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahirika bërë deklaratën e parë pas akuzave të rënda ndaj tij dhe kërkesës se Prokurorisë për arrestimin e tij.

Tahiri ka lënë ambientet e banesës së tij dhe ka pranuar të komentojë situatën e krijuar dhe akuzat rreth tij me vetëm një fjali.

I pyetur nga media ai ka komentuar shkurt: “Prisni, s’keni parë gjë akoma” /albeu.com/