Interi po fiton 2:1 kundër Milanit në “San Siro”.

Interi ka kaluar sërish në epërsi ndaj Milanit dhe po fiton 2:1 në ndeshjen që po zhvillohet në “San Siro” në kuadër të xhiros së tetë në Serie A,

Golin e epërsisë për Zi Kaltrit e shënoi sërish sulmuesi, Mauro Icardi, pak minuta pasi Suso shënoi për Milanin.