Një burrë u vra dhe 2 të tjerë u plagosën në një shpërthim makine në qendër të Kievit, sipas Ministrisë së Brendshme të Ukrainës.

Ligjvënësi ukrainas Ihor Mosiychuk dhe analisti politik Vitali Bala u plagosën nga shpërthimi në Kiev të mërkurën, tha këshilltari i Ministrisë së Brendshme Zoryan Shkiryak në një postim në Facebook.

“Të dy janë dërguar në spital shpejt dhe janë nën kujdesin e mjekëve”, tha ai, duke shtuar se hetuesit ishin në vendin e ngjarjes.