Policia e Elbasanit  identifikon dhe bën shpalljen në kërkim të autorit të dyshuar të ngjarjes së ndodhur në Lagjen “Visarion Xhuvani”, rreth mesditës.

Specialistët për Krimet, në Komisariatin e Policisë Elbasan, bënë identifikimin, shpalljen në kërkim dhe po punojnë intensivisht për kapjen e shtetasit M.Sh., 59 vjeç banues në Elbasan, njofton Policia.

Ky shtetas në Lagjen “Visarion Xhuvani” në Rrugën “Rinia”, për motive të dobëta  është konfliktuar me shtetasin A.B., 42 vjeç, banues në Elbasan. Më pas  dyshohet  të ketë qëlluar në ajër me armë zjarri pistoletë.

Grupi hetimor, gjatë kqyrjes së vendit të ngjarjes ka gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale: Dy gëzhoja armë zjarri pistoletë, model 54 kalibër 7.62 mm