PSG po fiton 3:0 kundër Nices në “Parc des Princes”.

PSG-ja ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Nices. Për 3:0 shënoi autogol ish mbrojtësi i Bayern Munich, Dante, në minutën e 52’të.

Dy golat tjerë për vendasit i shënoi sulmuesi, Edinson Cavani, 3’ dhe 31’.