Është arrestuar një i dyshuar pasi i njëjti ka sulmuar fizikisht një  person në fshatin Kurse të Novoberdës.

Viktima me këtë rast ka pësuar lëndime trupore dhe i njëjti ka pranuar tretman mjekësor, transmeton Indeksonline.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje, thuhet në raportin e policisë.