Duket se fatin për të takuar pjesëtarë të familjes mbretërore britanike këtë radhë e kishte superylli nga Kosova Rita Ora.

Ajo është pritur në pallatin mbretëror në Kensington nga princi William dhe Harry, transmeton portali arbresh.info

Pritja ishte organizuar për Heronjtë adoleshentë të 2017 nga Radio 1.

William dhe Harry, të dy dukeshin të lumtur që po takonin të rinjtë me histori inspiruese.

Ndërkaq Rita Ora, sot pritet të publikojë këngën më të re të shoqëruar me videoklip ‘Anywhere’.