Kanë përfunduar tetë ndeshje në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve

Ndeshja kryesore e natës së sontme ndërmjet Romës dhe Chelseat ka përfunduar në të mirë të skuadrës italiane, e cila fitoi me rezultat të pastër 3:0.

Fitore kanë shënuar po ashtu edhe Bayern Munich, PSG dhe Manchester United, ndërsa në barazim janë ndalur Barcelona, Atletico dhe Juventus.