Real Madrid ka vazhduar me fitore në La Liga, duke mposhtur në Santiago Bernabeu skuadrën e Espanyolit me rezultat 2:0

Real Madrid ka shënuar fitore 2:0 ndaj Espanyolit, për të shënuar kështu fitoren e dytë më radhë këtë sezon në La Liga.

Të dy golat në këtë fitore të Realit i shënoi mesfushori spanjoll, Isco, një në pjesën e parë dhe një në pjesën e dytë.

Pas kësaj fitoreje Reali ngritët në vendin e pestë më 14 pikë, shtatë më pak se sa Barcelona në vendin e parë.