Gjermania dhe Azerbajxhani do të përballen mes tyre në stadiumin “Fritz Walter” në orën 20:45. Kjo është ndeshja e fundit e Grupit C eliminator të Botërorit “Rusi 2018”.

Gjermania ka kohë që ka siguruar biletën për Kupën e Botës, teksa sot synon ta mbyllë fushatën kualifikuese me pikë të plota.

Ndërsa për Azerbajxhanin kjo ndeshje do të vlejë vetëm për statistika.