Dhimbjes për humbjen e Adelajda Xhamanit iu bashkua dhe princesha shqiptare, Elia Zaharia.

Përmes një postimi në Instagram, Elia ka thënë fjalët më të denja për Adelën e cila u nda nga jeta në mënyrë të parakohshme.

Postimi i Elia Zaharias:

“U prehsh në paqe vajzë e çiltër, kurajoze, e pastër…Qofsh e parajsës dritë e mirë!”

Adelajda u nda nga jeta mëngjesin e sotëm si pasojë e një ataku në zemër.

Vdekja e saj e paritur preu në mes shumë ëndrra dhe projekte që së shpejti do të shfaqeshin në televizion.