Presidenti Ilir Meta ka postuar një foto të veçantë në Facebook këtë të enjte. Ai shfaqet me ambasadorin e Austrisë Johhan Sattler dhe të rinj me veshje tradicionale.

“Mirënjohje Austrisë për mbështetjen e saj të jashtëzakonshme që nga dita e parë e Pavarësisë së Shqipërisë e deri më sot.

Me ambasadorin e Austrisë Johhan Sattler dhe të rinj nga Shishtaveci me veshje tradicionale në Festën Kombëtare të Austrisë”, shkruan Meta në komentin që shoqëron fotografinë.

Image