Lajmi nga mediat katalanase.

Presidenti i Katalonjës Carles Puigdemont mund të arrestohet të hënën. Lajmi është publikuar nga e përditshmja katalanase ‘Ara’.

Prokuroria spanjolle të hënën do të zyrtarizojë akuzat të hënën e ardhshme kundër tij dhe qeverisë katalanse për rebelim.

Puidgemont dhe ministrat e tij u shkarkuan nga postet të premten me vendim të qeverisë spanjolle