Modelja franceze Ines Rau, ka bërë histori në revistën Playboy, pasi u bë transgjinorja e parë që u prezantua si modele.

Rau është modelja që do të prezantojë revistën e muajit nëntor, ndërsa fotografia për ballinë të revistës është realizuar nga Derek Kettela, shkruan Elle.

26-vjeçarja ka qenë më herët pjesë në Vogue Italia dhe Blamain.