Barcelona ka mbetur me 10 lojtarë ndaj Olympiacosit, pasi qendërmbrojtësi Gerard Pique është ndëshkuar me karton të kuq pas dy të verdhëve

Pique vendosi që të shënonte me dorë në portën e Olympiacosit, por kjo i kushtoi me kartonin e dytë dhe përjashtim nga gjyqtari kryesor.

Barcelona është duke fituar 1:0 ndaj Olympiacosit.