Futbollisti i Barcelonës më në fund ka shuar thashethemet për një ndarje të mundshme mes tij dhe këngëtares kolumbiane, Shakirës.

Çifti që kanë dy djem bashkë janë në lidhje që nga viti 2010, ndërsa së fundi përflitej për një ndarje mes tyre.

Sidoqoftë, Pique ka publikuar dje një video në Instagram, ku Shakira shihet dhe dëgjohet duke ushtruar për në këngën e saj.