Ka përfunduar para pak çastesh takimi mes kryetarit të PD-së, Lulzim Basha me kryetarin e LSI-së, Monika Kryemadhi.

Takimi mes kryemadhit dhe Bashës ka zgjatur rreth 60 minuta, ku në fokus të diskutimit ka qenë tryeza e nesërme opozitare .

Ashtu siç ishte paralajmëruar edhe nga Basha, nesër të gjitha partitë opozitare do të diskutojnë për nisjen e një aksioni të fortë politik, duke parë gjendjen e keqe ku është katandisur vendi, si dhe përfshirjen e zyrtarëve të lartë të qeverisë në trafikun e drogës