Një figurë misterioze në formë njerëzore është xhiruar në një video duke fluturuar në qiell.

Pamjet e çuditshme tregojnë një objekt që rri pezull midis reve dhe papritur zhduket.

Më pas, përcjell tvklan.al, ‘humanoidi’ rishfaqet përpara se të zhduket në ajër duke ngjallur spekulime të mëdha nëse ishte njeri ose një krijesë e panjohur nga hapësira.

Ngjarja u filmua në Sydney dhe zgjati rreth pesë minuta.

Javën e kaluar, një objekt i mbuluar nga flakët u filmua duke rënë nga qielli në Emiratet e Bashkuara.

Ekspertë të ndryshëm mendojnë se mund të jetë shi meteorësh, një stacion hapësinor ose sateliti kinez Tiangong-1.

Megjithatë, autoritetet në Dubai treguan për mediat lokale se objekti që po binte mund të jetë një raketë ruse, e cila përdoret për të furnizuar Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar.