Napoli e ka mposhtur 3:1 Sassuolon.

Napoli ka mposhtur 3:1 Sassuolon për të vazhduar me formën e mirë dhe për të ruajtur pozitën e parë në krye të tabelës në Serie A, shkruan Gazeta Express.

Allan, Jose Callejon dhe Dries Mertens realizuan golat për napolitanët në xhiron e 11-të, ndërsa Falcinelli shënoi për mysafirët.

Napoli tani ka 31 pikë, tri më shumë se ndjekësit Juventusi e Lazio.