Manchester City sonte do të presë skuadrën e Napolit në kuadër të Ligës së Kampionëve. Mesfushori belg i Manchester Cityt, Kevin De Bruyne ka kushtuar i vetëm sa 11 lojtarë të skuadrës italiane.

De Bruyne u transferua te Manchester City në vitin 2015 për 74 milionë euro, aq sa kushton edhe komplet skuadra e Napolit.

Skuadra e Cityt në total ka kushtuar 487 milionë euro dhe ajo e Napolit vetëm 74 milionë euro.