Ndarja nga partnerja e tij ‘historike’ Klaudia Pepa ka bërë që të pëflitet gjatë në media.  Koreografi Albi Nako nuk ka pranuar nëse është  duke jetuar një lidhje të re dashurie.

Ndërkohë zërat nuk kanë munguar se ai është sërish në kërkim të dashurisë. Ai është pyetur nga ‘Thumb’ me vajza të reja dhe përgjigja e tij ishte mjaft devijuese.

‘Më mirë me vajza të reja sesa me plaka të vjetra!’- është përgjigjur me ironi Nako në videon promo të emisionit që do të shfaqet këtë të shtunë. Me këtë përgjigje ai ka shtuar dyshimet për një lidhje të re.