Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, do ta përpilojë një listë me katër objektiva për afatin kalimtar të janarit.

Kampionët e Spanjës dhe Evropës momentalisht ndodhen 8 pikë mbrapa Barcelonës në La Liga dhe e ndan pozitën e parë me Tottenham në Grupin H në Ligë të Kampionëve, transmeton Express.

Humbja të dielën 2-1 nga Girona do të thotë se skuadra e Zidane ka startin më të dobët në La Liga në tetë vitet e fundit.

Sipas Diario Gol raporton se Perez ndihet i turpëruar pas humbjeve të fundit të Real dhe ka vendosur të ndërmarrë aksion.

Preferencat e Perezit për janar janë: