Keylor Navas i ka dal në ndihmë portugezit Cristiano Ronaldo, i cili nuk ka shënuar në tre ndeshje në La Liga

Mungesa në katër ndeshjet e para të La Ligas ka ndikuar te Cristiano Ronaldo, i cili nuk ka shënuar në tre ndeshje këtë sezon.

Por, portierit Keylor Navas beson se Ronaldo është duke bërë punë të madhe, sikurse të ishte duke shënuar gola.

“Ronaldo po punon shumë në mbrojtje sikurse krejt pjesa tjetër e skuadrës. Ai asiston dhe e pason topin të lojtarët tjerë. Këto janë gjëra që duhet të vlerësohen sikurse goli”, ka thënë Navas për gazetën spanjolle, Marca.

Për dallim prej La Ligas, Ronalo në Ligën e Kampionëve në dy ndeshje ka shënuar katër gola.