Sulmuesi francez, Kylian Mbappe vazhdon të shënojë gola në garën më të madhe për klube, Liga e Kampionëve

Kyalian Mbappe kishte një tjetër natë të mirë në Ligën e Kampionëve, duke shënuar një gol në fitoren 4:0 ndaj Anderlechtit.

Ky ishte goli i dytë i Mabppes këtë sezon, në tre ndeshje sa janë zhvilluar.

Kështu Mbappe theu një rekord, duke u bërë sulmuesi më i ri që shënon tetë gola në Ligën e Kampionëve.

Francezi që ka shënuar 6 gola me Monacon sezonin e kaluar dhe dy me PSG, ka vetëm 18 vjet e 10 muaj