Aaron Martin, mbrojtësi i Espanyolit, pëlqehet nga Jose Mourinho

Sipas ESPN, Manchester United është duke monitoruar mbrojtësin e Espanyolit, Aaron Martin.

Thuhet se klubi nga “Old Traffrod” e ka vëzhguar Martinin gjatë ndeshjes mes Espanyolit dhe Levantes, e cila është zhvilluar javën e kaluar.

Martin, mbrojtës i krahut të majtë, ka kontratë me Espanyolin deri më 2022, ndërsa ka klauzolë largimi prej 40 milionë eurove.