Alvaro Morata është lënduar në ndeshjen e fundit ndaj Manchester Cityt, duke humbur kështu dy ndeshjet me Kombëtaren e Spanjës

Sulmuesi i Chelseat, Alvaro Morata është i lënduar dhe pritet të mungojë për më shumë se një muaj, shaku i një tërheqje muskulore.

Spanjolli me anë të një postimi në Instagram ka treguar se nuk ka kohë për të humbur dhe po punon që të kthehet sa më shpejtë.

“Nuk kam kohë për të humbur. Duke punuar shumë drejt rikuperimit”, shkruan Morata.