Messi dhe Ronaldo janë bërë bashkë në ceremoninë e FIFA-s.

Dy legjendat që kanë dominuar futbollin viteve të fundit, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, kanë përshëndetur njëri-tjetrin, për të marrë vëmendjen e mediave që ishin të pranishme në gala mbrëmjen e FIFA-s për ‘Lojtarin e Vitit’.

Messi dhe Ronaldo edhe këtë vit janë në garë për çmimin e FIFA së bashku me brazilianin e PSG-së, Neymarin.

Që të tre kanë zënë vend gjithashtu në formacionin më të mirë të vitit nga FIFA