Një moment që ka mundur të jetë tragjik për një profesor të quajtur, Osim Sakote. Ngjarja ka ndodhur në Banja Llukë ku mund të shikoni ngjarjen e xhiruar për 10 minuta.

Në videon para detonimit kanë kaluar kalimtarë të rastësishëm, një fëmijë i vogël dhe punëtorë të qendrës tregtare.

I dyshuari për vendosjen e eksplozivit, Nenad Beric shihet duke vjedhur situatën për t’i vënë ekspolzivin profesorit Sakote.

Në momentin kur ai tenton të nsië veturën, i shpërthen eksplozivi por që arrinë të dalë disi.

Ai ka lëndime trupore ndërsa dëmet materiale kanë qenë të mëdha pasi që janë djegur disa vetura dhe një pjesë e qendrës tregtare./Indeksonline/