Ish kryetari i Çairit, Izet Mexhiti sonte në ClikPlus sqaroi për koalicionin e Aleancës për shqiptarët me Besën ne zgjedhjet lokale dhe me BDI-në dhe LSDM-në në pushtetin qendror.

Sipas Mexhitit nuk mund të shkoje edhe “mish edhe peshk”.

“Edhe mish edhe peshk, nuk shkon, Aleanca edhe pozitë edhe opozitë” u shpreh Mexhiti sonte në ClickPlus./TetovaSot/