Legjenda gjermane e futbollit, Lothar Matthaus, mendon se ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, meriton të shpallet më i miri në botë për vitin 2017.

Po flasim për tre lojtarë që bëjnë diferencën dhe gjithmonë dhurojnë spektakël,. Por, mendoj se Cristiano do ta fitojë këtë çmim, ai është favorit pasi ka fituar La Ligën me Realin si dhe Championsin”, tha Matthaus.