Pjesa e parë mes Manchester Unitedit dhe Tottenhamit ka përfunduar me rezultat të barabartë 0:0

Në pjesën e parë në fushë kanë dominuar lojtarët e Tottenhamit, të cilët kanë pasur posedimin e topit në kohën më të madhe.

Përveç kësaj, lojtarët e Spurs kanë tentuar të shënojnë gol më shumë sesa futbollistët e Jose Mourinhos.