Manchester City ka vazhduar me formë të lartë edhe pas javës së nëntë në Premierligë.

Skuadra nga ‘Etihad Stadium’ ka mposhtur 3:0 Burnleyn.

Aguero, Otamendi dhe Sane, shënuan në fitoren e Cityt.

City me këtë fitore, kryeson me 25 pikë në Premierligë, pesë më shumë se rivalët e qytetit, skuadra e Manchester Unitedit.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në sfidën City 3:0 Burnley, i gjeni në fotografinë e mëposhtme.