Për një kohë të gjatë u bë pjesë e debateve që u lakuan në media.

Transgjinorja Linda Rei u tërhoq nga pjesëmarrja e saj në spektaklin ‘Dance with me’ pas debateve dhe ofendimeve ndaj moderatores Rudina Magjistari.

Por Linda është rikthyer në rrjetet sociale më fuqishëm se kurrë më parë. Ajo ka ekspozuar të pasmet e saj bombastike. Linda si ka kursyer asnjëherë pamjet provokuese për fansat e saj.

Gjithashtu Linda u përfol dhe për një krizë në jetën e saj private pak kohë pasi lajmëroi se ishte e fejuara e biznesmenti kosovar.