Moderatorja Adelajda Xhamani do përcillet nesër për në banesën e fundit në qytetin e saj të lindjes, Kavajë.

Homazhet do të mbahen nesër në orën 12:00 te Kinemaja e qytetit të Kavajës ndërsa varrimi në orën 14:00. Moderatorja Adelajda Xhamani u nda papritur nga jeta në moshë të re, vetëm 31 vjeçe.

Ajo u gjet e vdekur në banesën e saj në Tiranë dhe shkak paraprak dyshohet infarkt në zemër.